Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü

  • Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü
  • Tanıtım

Programın Amacı:

Bu bölümün temel amacı, öğrencilerin eğitimsel, psikolojik ve iletişimsel becerilerini oluşturarak Mülkiyet Koruma ve Güvenlik alanında sektöründe görev alabilecek ve yönetime yardımcı olacak veya kamu kurumlarında istihdam olanağı bulabilecek nitelikli ara insan gücünü yetiştirmektir. Mülkiyet koruma ve güvenlik alanında çalışma yapabilmek için temel becerileri oluşturur. Meslek Elemanı adayının kamu ve özel sektörde mesleğini gerçekleştirebilmesi için tam kaliteyi sağlar. Güvenlik. Programın bir diğer amacı da endüstriyel alanda iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyet gösterecek kişilerin yetiştirilmeleri ve eğitilmelerini sağlamaktır.

Öğrenciler müfredat programındaki tüm şartları ve mezuniyet gerekliliklerini başarıyla tamamladıktan sonra, “Mülkiyet Koruma ve Güvenlik ” alanında Önlisans derecesi ile mezun olurlar.

Misyon: Sivil savunma ve itfaiyecilik alanında Dünyadaki teknolojiyi takip eden, tanıyan belirlenen ihtiyaçlara anında cevap verebilen, gerekli eğitim-öğretim yöntemlerini geliştiren güçlü, dinamik ve nitelikli mezunlar yetiştirmek.

Vizyon: Ulusal ve uluslararası alanda mesleki eğitim kalitesini yükselten yetiştirdiği profesyonel elamanlarla sivil savunma ve itfaiyecilik alanında en çok bilinen ve tercih edilen okul olmak.

Programın İstihdam Alanları:

Mülkiyet koruma ve güvenlik bölümünden  mezun olacak öğrenciler;

-Belediye itfaiye Teşkilatlarında

-Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde

-Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüklerinde

-Otellerde ve Kamu Kurumlarında Yangın Güvenlik Bölümlerinde

-Hava Alanlarında ve limanlarında

-İtfaiye ve Yangın Güvenliği İle ilgili Malzeme üretim Firmalarında

-Organize Sanayi ve Endüstriyel Kuruluşlarda Yangın ve Güvenlik elemanı, Yangın eğitmeni vb. olarak

-Askeri itfaiyelerde

istihdam edilebilirler.

Akpınar Mahallesi Gazze Bulvarı No:7 Niksar-Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.